Кошница 0

Как България се промуши в Европейския съюз Том 1: Що е то българска интеграция в ЕС

Няма наличност
ISBN
9789540755878

Присъединяването на България към Европейския съюз е голямо неизвестно и за широката публика, и за академичната общност.

В тритомника са напаснати „парченца от пъзела“ от този процес, създаващи исторически обемна, многоцветна, но вътрешно противоречива реалност. В съдържателно-фактологичен и архитектоничен план тя изразява историко-политическото своеобразие на предмет-проблем – българската интеграция в ЕС, каквато ни е поднесена в специфичната смислова система на съвкупния дискурс на интервюираните ключови участници в историческата битка за членство в ЕС.

Целта на изложението е да преведе читателя от отделните събитийни фрагменти към умопостижимия цялостен смисъл. Емпирично регистрираните хиляди (8638) факти гарантират достоверност на картината, а нейната системна окръгленост – значимостта на разпознатите елементи от този уникален и удивителен политически процес.

*  *  *

За автора:
Проф. дсн, дпн Георги Д. Димитров е преподавател в катедра „Европеистика“ на СУ „Св. Климент Охридски“, на която е основател. Той е създател и на специалност „Социология“ в БУ „Неофит Рилски“. Бил е два пъти Fulbright старши изследовател (в Chicago University, 2002 и The George Washington University, 2010). Носител е на националната награда „Питагор“ за съществен принос към социалните и хуманитарните науки от утвърден български учен (2014). Последните 10 години проучва политиката за разширяване на ЕС.


Повече информация
Автор Георги Д. Димитров
Страници 350
Корица мека
Език български
Година 2023
Дата на получаване 11.03.2024 г.
Издателство УИ “Св. Климент Охридски“
ID на книга 618865
ISBN 9789540755878
Категории Социология и политология
Книги на български език
Напишете вашето мнение
Вие оценявате:Как България се промуши в Европейския съюз Том 1: Що е то българска интеграция в ЕС
Вашият рейтинг

Knigomania.bg използва Бисквитки. Използвайки този уебсайт, вие приемате нашите Общи Условия и Политика за поверителност.