Кошница 0

Всичко за спомен

На склад
ISBN
9786192710132
Special Price 18,90 лв. Regular Price 21,00 лв.

„Всичко за спомен“ e спомен за всичко, което ни е отдалечавало от майките ни. Докато всъщност ни е сближавало.
Тази книга е за завръщането към себе си, когато постепенно губиш най-близкия си човек, от когото цял живот си се разграничавал.

„Майка ми е чудо. Хиляди чудеса… От цялата мъдрост, която съм натрупала в живота си, надявам се да запомня тази: аз съм нищо без нея и всичко с нея.“

Трепетна, поетична, колкото лична и автобиографична, толкова универсална история за даровете на пътешествието, което дъщеря и майка предприемат месеци след диагностицирането на майката с алцхаймер. Цял живот младата жена се е опитвала да се дистанцира от тази, която е обичала по подразбиране, но нито наистина е познавала, нито е приемала. По време на приключението им в Скалистите планини дъщерята наблюдава как се разпада вътрешният свят на майка ѝ, как мислите ѝ се лутат в паралелни светове, недостъпни за нормалния ум. Докато се опитва да живее с тази истина, прави първите сериозни стъпки към собственото си изцеление, учейки се да прощава и да приема. Да руши стената, която сама е издигнала между майка си и себе си.

Разказът за преодоляването на драмата „мама има алцхаймер“ звучи абстрактно и плашещо за хората, които не са я преживели.
Разтърсващо, но и умиротворяващо за тези, които са го изпитали.

Ако наистина носим цялата истина и космическото познание в себе си, то тази книга очертава един възможен път на неговото припомняне. Той минава през уроците на любовта, загубата и приемането.

***

За автора:
В началото на професионалния си път Стеф Джагър гради успешна кариера като мениджър и маркетолог. През 2010 година внезапно решава изцяло да промени живота си, напуска сигурната си работа, разпродава почти цялото си имущество и тръгва на пътешествие само със ските и лаптопа си.

Започва да пише за собствените си пътешествия. Това, което научава от тях, умението ѝ да долавя и да се вслушва в знаците на Вселената, да се връща в спомените си и да ги вижда през филтъра на настоящето, помага и на другите да разберат по-добре себе си, своята история, живота си.

Днес Стеф Джагър е търсен лектор и инструктор по саморазвитие. Важна тема на книгите, лекциите и семинарите ѝ е загубата като трънлив, но сигурен път към собствената трансформация.
Живее и работи на Бейнбридж Айланд, Вашингтон. Първата ѝ книга „Безпределно“ (Unbound) е публикувана през 2017 година.


Повече информация
Автор Стеф Джагър
Страници 244
Корица мека
Език български
Година 2024
Дата на получаване 3.07.2024 г.
Издателство Кибеа
Преводач Станислава Миланова
ID на книга 620012
ISBN 9786192710132
Категории Самопомощ и личностно развитие
Книги на български език
Напишете вашето мнение
Вие оценявате:Всичко за спомен
Вашият рейтинг
  • София / Книгомания / бул. Васил Левски 28
  • София / Книгомания / бул. Прага 17

Knigomania.bg използва Бисквитки. Използвайки този уебсайт, вие приемате нашите Общи Условия и Политика за поверителност.