Кошница 0

Сони бой

На склад
ISBN
9786190303107
29,99 лв.

Изумително откровен разказ за творческия живот на един от най-емблематичните актьори в историята на киното. „Сони бой“ ни потапя в спомените на човек, който няма от какво да се страхува и какво да крие. Всички велики роли, важни срещи и взаимоотношения са разкрити без преструвки, както и сблъсъкът с търговската страна на изкуството.

Любовта може да ви изневери, а амбициите – да ви подведат; светлините, които блестят ярко, могат и да угаснат. Но Ал Пачино е имал късмета да се влюби страстно в изкуството, преди да е добил дори най-бегла представа за каквито и да било земни награди, и никога не го е разлюбвал. Ето в това се крие разковничето на успеха му.

За света Ал Пачино избухва на сцената като свръхнова. Първата му главна роля е в „Паника в Нийдъл парк“ през 1971 г., а до 1975 г. се снима в четири филма – „Кръстникът“ и „Кръстникът 2“, „Серпико“ и „Кучешки следобед“, които са не просто успешни, но и знакови в историята на киното. Тези превъплъщения стават легендарни и променят живота му завинаги. От времето на Марлон Брандо и Джеймс Дийн в края на 50-те години на миналия век нито един актьор не е изгрявал така ярко на небосклона.

По това време Пачино е в средата на 30-те си години, а сякаш вече е живял няколко живота. Като ключова фигура в авангардния театър в Ню Йорк, живее бохемски и работи каквото му падне, за да може да играе. Отгледан е от любяща, но психически лабилна майка и нейните родители, след като баща му ги напуска още когато Пачино е момче. Реално обаче е отгледан от улиците на Южен Бронкс и от бандата диви и своенравни приятели, с които другарува и чийто дух никога не го напуска. След като един учител забелязва актьорските му заложби и го насочва към легендарното Училище по сценични изкуства в Ню Йорк, съдбата му е решена. В добри и лоши времена, в бедност и богатство, в болка и радост актьорското майсторство е неговият спасителен пояс, а общността му – неговото племе.

Златната нишка на книгата обаче е духът на любовта и целеустремеността.


Повече информация
Автор Ал Пачино
Страници 336
Корица мека
Език български
Година 2024
Дата на получаване 25.11.2024 г.
Издателство Бард
ID на книга 620845
ISBN 9786190303107
Категории Биографии
Книги на български език
Нови книги
Напишете вашето мнение
Вие оценявате:Сони бой
Вашият рейтинг
  • София / Книгомания / бул. Васил Левски 28
  • София / Книгомания / бул. Прага 17

Knigomania.bg използва Бисквитки. Използвайки този уебсайт, вие приемате нашите Общи Условия и Политика за поверителност.