За писането. Кореспонденция
344
мека
български
2019
30.04.2019 г.
Петрана Пасева
608601
9786197350463
„Литературата е труд”, „Краткостта е сестра на таланта”, „Сюжетът трябва да бъде нов, а фабула може и да няма”, „Езикът трябва да бъде прост и изящен” - тези крилати фрази на Антон Павлович Чехов (1860-1904) не са цитати от „Три сестри”, „Вишнева градина” или „Иванов”, не са извадени и от някой от многобройните му разкази. Те са част от огромната му кореспонденция.
Как трябва да се живее? – ето въпроса, в който е целият Чехов. С узряването му като художник обаче този въпрос все повече се обвързва с другия – как трябва да се пише? И писмата на Чехов са златен ключ към отговорите на този въпрос. Кореспонденцията му с брата Александър, с Авилова, Суворин, Плешчеев и Горки е изпъстрена с бележки за литературния труд.
До този момент на български език отделни Чехови писма са публикувани в няколко книги. Това издание съдържа почти изцяло нови, непубликувани досега текстове.
Категории
Вие оценявате:
Вашите заявки се обработват всеки работен ден от 9,30 до 18,00 ч.
Направени до 16,00 ч. поръчки за страната и чужбина се предават на куриерска служба в рамките на 3 работни дни или според графика за обслужване на съответното населено място.
За страната Книгомания работи само с куриерска служба „Спиди".
Доставките за София на наличните заглавия се изпълняват от куриер на Книгомания в рамките на два работни дни.
Доставката в рамките на страната е 1.99 €
При поръчки на стойност над 25.05 € доставката е безплатна.
Всички цени на Продуктите или Услугите са крайни, обявени са в евро (EUR) с включено ДДС и всички други изисквани данъци или такси, без цена за обработване и доставка, която е посочена отделно, в случай, че такава се дължи.
1 EUR е равно на 1.95583 лева.
Приемат се плащания с наложен платеж, чрез e-Pay и PayPal.