Кошница 0

Приказки от селвата.

ISBN
9786197055047
Special Price Regular Price
Няма наличност
Страници:

112

Издателство:

Лабиринт

Корица:

твърда

Няма наличност
Страници:

112

Корица:

твърда

Език:

български

Година:

2013

Дата на получаване:

18.06.2013 г.

Издателство:

Лабиринт

ID на книга:

67216

ISBN:

9786197055047

Уругваецът Орасио Кирога (1878-1937) е почти непознат в България, което е странно, ако си спомним колко много са страстните почитатели на латиноамериканската литература у нас. На американския континент Кирога не само е признат класик, включен в учебната програма в много страни, но е смятан и за един от родоначалниците на магическия реализъм и за учител на Борхес, когото със сигурност са чували всички.
Уругваецът Орасио Кирога (1878-1937) е почти непознат в България, което е странно, ако си спомним колко много са страстните почитатели на латиноамериканската литература у нас. На американския континент Кирога не само е признат класик, включен в учебната програма в много страни, но е смятан и за един от родоначалниците на магическия реализъм и за учител на Борхес, когото със сигурност са чували всички.

Творческото му наследство е твърде разнолико и в него има и приказки за животни, които като художествено равнище и значение не отстъпват на приказките на Киплинг.

Те са самобитни и познавателни, наистина детски, увлекателни, поучителни и разбираеми, разширяват кръгозора, развиват въображението и насърчават децата да мислят – сякаш ги потапят в дълбока вода и ги пренасят на противоположния край на планетата: в селвата – усойните тропически гори на Южна Америка, изпълнени с необикновени цветове, звуци и миризми, с екзотични животни: капибари, мравояди, пирани, каймани, ягуари, огромни костенурки, толкова логични в разсъжденията си и толкова самоотвержени като поведение, че не можеш да не им съчувстваш.

Повествоватието, напевно и леко, на достъпен език, с разяснения и повторения, както е прието в безименните приказки на всички народи, дава много нови знания и полезни уроци, главният от които е за хората и за отношението им към природата с нейните тъмни, съдбовни сили, сумрачна фантастичност и крехко равновесие, което лесно може да бъде нарушено, ако тръгнем към нея с лоши помисли и намерения.

Благодарение на големия формат и едрия шрифт в книгата децата ще опознаят по-лесно селвата – този свят на ръба между приказното и действителността. А илюстрациите на признатия майстор на четката Пьотр Багин не само са изразителни, изтънчени и красиви, но и с приглушените си тонове засилват приказната атмосфера: цветовете не отблъскват и не стряскат, а привличат погледа и те карат да се взреш по-внимателно.

Категории
Напишете вашето мнение

Вие оценявате:

Приказки от селвата.
Приказки от селвата.
Вашият рейтинг

Вашите заявки се обработват всеки работен ден от 9,30 до 18,00 ч.

Направени до 16,00 ч. поръчки за страната и чужбина се предават на куриерска служба в рамките на 3 работни дни или според графика за обслужване на съответното населено място.

За страната Книгомания работи само с куриерска служба „Спиди".

Доставките за София на наличните заглавия се изпълняват от куриер на Книгомания в рамките на два работни дни.


Доставката в рамките на страната е 1.99 €

При поръчки на стойност над 25.05 € доставката е безплатна.

 

Всички цени на Продуктите или Услугите са крайни, обявени са в евро (EUR) с включено ДДС и всички други изисквани данъци или такси, без цена за обработване и доставка, която е посочена отделно, в случай, че такава се дължи.

1 EUR е равно на 1.95583 лева.


Приемат се плащания с наложен платеж, чрез e-Pay и PayPal.

Knigomania.bg използва Бисквитки. Използвайки този уебсайт, вие приемате нашите Общи Условия и Политика за поверителност.