Капка Тодорова е журналист във в. „24 часа”. Освен кореспонденции от Европа тя публикува и всяка седмица фейлетони под псевдонима Лола Монтескьо. Името е комбинация между Лола Монтес – прочута танцьорка и любовница на баварския крал Лудвиг I (в чиито нозе сърцата си полагат още прусакът Фридрих Вилхелм IV, цар Николай I, Дюма – син, Ференц Лист…), и барон Монтескьо – един от бащите на съвременната социология, политолог и виден просветител от XVIII век.
Темите във фейлетоните също се делят на две – женски и политически. Това е първото им издание в книга, в която са събрани творбите с женска тематика и някои от най-успешните й по-късни разкази.
Коя е Лола, според Иво Сиромахов? Една от версиите му гласи: „Лола Монтескьо е масонка, илюминатка, агентка на няколко чужди разузнавания, рептилка и извънземна. Мисията й е да съсипе KLETA MAJKA BALGARIQ посредством злобни иронични текстове, които осмиват изконни патриотични ценности като ракията, лютеницата и Фики Стораро. И по този начин ни отдалечават от патриотичния идеал BALGARIQ NATRI MURETA!!!
Тази хипотеза е много вероятна, поне около 90 процента. И все пак имам известни съмнения. Ако наистина е такава, защо ще си губи времето в писане? Вместо да ни облъчва с ХААРП, да ни трови с кемтрейлс и да ни сипва ГМО в ушите, докато спим. Много по-ефективно е.”
Дали е така?
Вашите заявки се обработват всеки работен ден от 9,30 до 18,00 ч.
Направени до 16,00 ч. поръчки за страната и чужбина се предават на куриерска служба в рамките на 3 работни дни или според графика за обслужване на съответното населено място.
За страната Книгомания работи само с куриерска служба „Спиди".
Доставките за София на наличните заглавия се изпълняват от куриер на Книгомания в рамките на два работни дни.
Доставката в рамките на страната е 1.99 €
При поръчки на стойност над 25.05 € доставката е безплатна.
Всички цени на Продуктите или Услугите са крайни, обявени са в евро (EUR) с включено ДДС и всички други изисквани данъци или такси, без цена за обработване и доставка, която е посочена отделно, в случай, че такава се дължи.
1 EUR е равно на 1.95583 лева.
Приемат се плащания с наложен платеж, чрез e-Pay и PayPal.