Кошница 0

Край никой път

ISBN
9786191862894
8,18 € | 16,00 лв.
На склад
Автор:

Мия Коту

Страници:

292

Издателство:

Жанет 45

Корица:

мека

На склад
Автор:

Мия Коту

Страници:

292

Корица:

мека

Език:

български

Година:

2021

Дата на получаване:

23.04.2021 г.

Издателство:

Жанет 45

ID на книга:

612383

ISBN:

9786191862894

Тази книга съдържа два сборника със събития, пейзажи и притчи от мозамбикския разказвач и словотворец Мия Коту (1955): „Край никой път“ (2001) и „Наниз от мъниста“ (2004).

„В Африка всичко е друго нещо: кротката кръвожадност на леопарда, бавната мълниеносност на мамбата, вечно внезапният залез...“

Тази книга съдържа два сборника със събития, пейзажи и притчи от мозамбикския разказвач и словотворец Мия Коту (1955): Край никой път (2001) и Наниз от мъниста (2004). Една жена отлита с пеликаните, друга услужва с плача си; един мъж загребва с веслата си небето, друг разхожда риба на каишка; едно дете се гуши в обувка, друго мечтае да остарее час по-скоро... Освен предговор от автора за българските читатели и послеслов от преводачката, изданието включва и малък „речник“ на някои от отправните точки в живота и работата на Коту.

Императорът на португалския език.

– Le Figaro
 

Мия Коту е бял африканец, който пише на португалски, и литературен хамелеон... Произведенията му не толкова размиват жанровите и стилистичните граници, колкото ги взривяват.

– Boston Globe
 

В творчеството му съжителстват природата и митовете, човешкото и свръхестественото, предците и войната, днешната политика и историческата памет... „Знаете ли каква е разликата между белия и черния мъдрец? Мъдростта на белия се измерва с бързината, с която отговаря. А сред нас най-мъдър е онзи, който повече се забави. Някои са толкова мъдри, че въобще не отговарят.“

– El País
 

Като описва свят, в който растенията и животните имат душа, Мия Коту измисля наново природата, а с нея – и основните ни понятия.

– World Literature Today
 

Денем е биолог, нощем e писател. Но – както постъпва с прозата и поезията; с мъжкото и женското; с нещата за сънуване и нещата за докосване – Коту заличава границата и между двете си занимания. Все пак и двете изучават живота.

– Estadão
 

Коту е известен със специалното си отношение към поговорките: веднъж сподели любовта си към тяхната поетична краткост, но и опасението си, че съдържат консервативни морални кодове. Затова и ги преработва отвътре или направо измисля нови и ги представя за традиционни – „Мъдра е светулката: чака тъмнината, за да блесне“.

– Financial Times

Напишете вашето мнение

Вие оценявате:

Край никой път
Край никой път
Вашият рейтинг
София / Книгомания / бул. Прага 17

Вашите заявки се обработват всеки работен ден от 9,30 до 18,00 ч.

Направени до 16,00 ч. поръчки за страната и чужбина се предават на куриерска служба в рамките на 3 работни дни или според графика за обслужване на съответното населено място.

За страната Книгомания работи само с куриерска служба „Спиди".

Доставките за София на наличните заглавия се изпълняват от куриер на Книгомания в рамките на два работни дни.


Доставката в рамките на страната е 1.99 €

При поръчки на стойност над 25.05 € доставката е безплатна.

 

Всички цени на Продуктите или Услугите са крайни, обявени са в евро (EUR) с включено ДДС и всички други изисквани данъци или такси, без цена за обработване и доставка, която е посочена отделно, в случай, че такава се дължи.

1 EUR е равно на 1.95583 лева.


Приемат се плащания с наложен платеж, чрез e-Pay и PayPal.

Knigomania.bg използва Бисквитки. Използвайки този уебсайт, вие приемате нашите Общи Условия и Политика за поверителност.