Кошница 0

Големите любови на български поети и писатели. Т

ISBN
9789542811916
Special Price Regular Price
Няма наличност
Страници:

304

Издателство:

Сиела

Корица:

мека

Няма наличност
Страници:

304

Корица:

мека

Език:

български

Година:

2012

Дата на получаване:

12.11.2012 г.

Издателство:

Сиела

ID на книга:

66260

ISBN:

9789542811916

Малко известни или съвсем неизвестни моменти от интимния живот а най-интересните рицари на перото у нас от Освобождението до наши дни.

Яворов има поне един извънбрачен син, който живее в Швейцария.

Палавото Ленче от Лом разбива сърцето на Елин Пелин на стари години. Елисавета Багряна отнема двама съпрузи на Дора Габе и няколко любовници, но двете поетеси цял живот демонстрират приятелски чувства пред жадните за сензации техни зложелатели.

Разводът на Иван Вазов с Атина Болярска се точи цели 30 години, а след смъртта му неговата муза Евгения Марс, на която той посвещава 70 стихотворения, иска да продаде за 500 000 лева лирата, която му връчват по случай 50-ия му творчески юбилей. На смъртния одър Радой Ралин пита бившата си: „Грозданке бе, ние що се разведохме?”

Тези и много други любопитни факти и невероятни случки е събрал на едно място авторът на книгата ГОЛЕМИТЕ ЛЮБОВИ НА БЪЛГАРСКИ ПОЕТИ И ПИСАТЕЛИ Венелин Митев.

Години наред той е изучавал биографиите и творчеството на най-интересните рицари на перото у нас от Освобождението до наши дни, за да се добере до малко известни или съвсем неизвестни моменти от интимния им живот. За тях не се говори в часовете по литература, но те представят творците в по-различна светлина – понякога смешна, понякога тъжна или дори трагична. Защото те са живи хора от плът и кръв и докосването до техните дълбоко лични преживявания и разочарования разкрива по неповторим начин изключителното богатство на личността им и засилва интереса към творчеството им.

***

Венелин Митев завършва българска и френска филология в СУ "Св. Климент Охридски". Години наред е кореспондент на БТА в Москва и в Париж. Бил е главен редактор на списанията „Паралели" и „За жената" и директор на издателство „Прес-Есперанто". Автор е на документално-художествената книга „Двойници и самозванци" (1991), на стихосбирките "Едва сред път" (1993), "Somero Cigana" ("Циганско лято", 1993, на есперанто) и "Взривени сънища" (2002), както и на изследването "Tradukarto" ("Изкуството на превода", 1990, на есперанто). Превежда проза и поезия от френски, руски и есперанто.

Напишете вашето мнение

Вие оценявате:

Големите любови на български поети и писатели. Т
Големите любови на български поети и писатели. Т
Вашият рейтинг

Вашите заявки се обработват всеки работен ден от 9,30 до 18,00 ч.

Направени до 16,00 ч. поръчки за страната и чужбина се предават на куриерска служба в рамките на 3 работни дни или според графика за обслужване на съответното населено място.

За страната Книгомания работи само с куриерска служба „Спиди".

Доставките за София на наличните заглавия се изпълняват от куриер на Книгомания в рамките на два работни дни.


Доставката в рамките на страната е 1.99 €

При поръчки на стойност над 25.05 € доставката е безплатна.

 

Всички цени на Продуктите или Услугите са крайни, обявени са в евро (EUR) с включено ДДС и всички други изисквани данъци или такси, без цена за обработване и доставка, която е посочена отделно, в случай, че такава се дължи.

1 EUR е равно на 1.95583 лева.


Приемат се плащания с наложен платеж, чрез e-Pay и PayPal.

Knigomania.bg използва Бисквитки. Използвайки този уебсайт, вие приемате нашите Общи Условия и Политика за поверителност.